دات نت نیوک
تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 فروردین 1398
ترکیبات عسل بخش دوم - فروش عسل

  ترکیبات عسل بخش دوم - فروش عسل

امتیاز: Article Rating

عسل به لحاظ داشتن برخی از مواد تخمیری در تبادلات غذایی و کمک به هضم غذا، در میان خوراکی ها بیشترین اهمیت را دارد. مهمترین مواد تخمیری موجود در عسل عبارت اند از: آمیلاز ( مواد نشاسته ای را به قند و اینورتاز و قند معمولی را به قند انگور و قند میوه تبدیل می کند) و نیز کا تلاز، پروکسیداز و لیپاز.
عسل شامل مقدار کمی ویتامین های تیامین (B1)، ریبوفلامین (B2)، اسید پانتوتنیک (B5)، انیاسین (B5) و پیریدوکسین (B6) و اسید اسکوربیک ((C است. با وجود اینکه مقدار ویتامین C بیشتر عسل های جهان کمتر از ۵ میلی گرم در ۱۰۰ گرم عسل است، بعضی از عسلها از جمله عسل نعناع، ویتامین C بالایی دارند (۱۶۰ تا ۲۸۰ میلی گرم در هر ۱۰۰ گرم). مقدار ویتامین C در بعضی از عسل های ایران بین ۱۱۸ تا ۲۴۰ میلی گرم در ۱۰۰ گرم عسل تعیین شده است.


اگرچه ویتامین های پیش گفته در عسل به مقدار خیلی کم وجود دارند، اما اهمیت زیادی دارند زیرا آن ها با کربوهیدرات ها، املاح معدنی و اسیدهای آلی مخلوط اند. مقدار ویتامین های موجود در عسل به مقدار گرده گلی بستگی دارد که توسط زنبورهای عسل افزوده می شوند. عسل تصفیه نشده و عسل با موم (شان)، از نظر ویتامین غنی است و تصفیه آن باعث کاهش ویتامین های عسل می شود. دانشمندان ویتامین های موجود در عسل را مرهون دانه های گرده ی آن می دانند.


عسل دارای انواع پروتئین، اسیدهای آمینه، اسیدهای آلی مثل اسید فورمیک، مشتقات کلروفیل، مقداری آنزیم و محرک های حیاتی و رایحه های معطر است

املاح معدنی در عسل فراوان اند، از جمله کلسیم، سدیم، پتاسیم، منگنز، آهن، کلر، فسفر، گوگرد و يد.
باید توجه داشت ترکیبات شیمیایی عسل متنوع و پیچیده است و ترکیب عسل هایی که منشأ گیاهی دارند، فرق می کند. چهار پنجم وزن عسل را کربوهیدرات (مواد قندی - نشاسته ای تشکیل میدهد و بقیه ترکیبات آن عبارت اند از: پروتئین، املاح معدنی، عناصر معطر، آنزیم ها، ویتامین ها، گرده گل (پولن گیاهی) و مقدار کمی آب.

https://toomar.net

اشتراک گذاری
تصاویر
  • ترکیبات عسل بخش دوم - فروش عسل
ثبت امتیاز